Category: כל מה שרציתן לדעת

כל מה שרציתן לדעת על התחלות

שלום לכן גבירותיי, אם תזכרו לפני זמן מה התחלנו סדרה של פוסטים בנושא שגרת טיפוח בסיסית עם פוסטים על בסיס וטופ, פצירות ואצטון, הסרת לק ואפילו ניסוי מעניין שהשווה בין סוגי האצטון השונים.  והיום אני רוצה לדבר אתכן על נושא שעלה כמה פעמים בשיחות שלי עם נשים והחלטתי ליצור פוסט מסודר שעונה על השאלה הפשוטה – איך מתחילים לטפח את הציפורניים? אני מניחה שגם אתן הייתן בסיטואציה שבה מישהי התלהבה מהמניקור שלכן, התחילה שיחה בנושא ואז אותה אישה שאלה אתכן – אז מה בעצם עושים ומאיזו נקודה להתחיל? תמיד בשלב הזה אני מתחילה לדבר על טופים ועל בסיסים ועל נייל ארט שמשלב מנקדים ומכחולים ולעתים קרובות העיניים של מי שאני מדברת איתה מתחילות להיעצם מעט ואני מרגישה אכזבה כי הנה מישהי שיכלה להתחיל לעשות משהו ממש כייפי ואני לא הצלחתי להסביר לה כמו שצריך מאיפה להתחיל. אז הפוסט הזה הוא מעין אוסף של מחשבות והערות שנועד לשתף אתכן במדריך שאני עושה לעצמי כדי שאני אוכל להפנות לכאן בנות שרוצות להתחיל בתחביב הזה ולא יודעות איפה למצוא את נקודת ההתחלה הזו. אתן מוזמנות להוסיף טיפים משלכן בתגובות, אבל שימו לב אנחנו מדברות פה על דברים שנועדו להקל על הכניסה של נשים לתחום, לא להפחיד אותן עם מילים ארוכות, מחירים יקרים ומכשירים מוזרים (זוכרות את המכחול שמצאתי לו שימוש חדש?).

מניקור שחור-לבן

מניקור שחור-לבן

המדריך לאישה שרוצה להתחיל לטפח את הציפורניים שלה. 

אז ככה, דבר ראשון ציפורניים עם מניקור שורדות יותר מאשר ציפורניים ללא מניקור (מסיבות פסיכולוגיות ואני מניחה שגם ביולוגית אבל באלו אני מבינה הרבה פחות). אז אם אתן חושבות שהציפורניים שלכן קצרות מדיי – שימו לק. אולי בהתחלה זה נראה לכן מוזר אבל עם הזמן זה גם משפר את מראה הציפורניים שלכן וגם חוסך לכן את ההמתנה ליום שבו יהיו לכן ציפורניים ארוכות יותר, אין סיבה לחכות – תתחילו היום.

שנית,  בסיס הוא שלב הכרחי גם לבריאות הציפורן שלכן וגם למראה טוב יותר של המניקור שלכן. אם אתן רוצות כרגע לחסוך, זכותכן, אתן יכולות לדלג על הטופ אבל לא על הבסיס. אני תמיד ממליצה שהבסיס יהיה כמה שיותר איכותי כי זאת השכבה שבאה במגע עם הציפורן שלכן ועדיף להשקיע בשלב הזה בטיפוח. מחירי הבסיסים בארץ נעים בין 10 ש"ח (Life/Ga-De כל אחד והמבצעים שלו)  ל110 ש"ח (Opi) , לכן לפני אתן בוחרות את הבסיס שלכן מומלץ לחשוב על קטגוריית מחיר שאתן מוכנות לפנות אליה. זה המקום להזכיר שאם אין לכן בעיה עם הזמנות מחו"ל מומלץ מאוד להזמין את הבסיס שלכן מחו"ל כי המחירים שם נמוכים משמעותית, בקניה מחו"ל אני תמיד ממליצה על סדרת הבסיסים של Opi . עם זאת רבות מהנשים שמדברות איתי לא רוצות להזמין מחו"ל (אם זה החשש מקניה באינטרנט או הרצון להתחיל לעשות משהו היום ולא לחכות שבועות למשלוח מחו"ל) ומחפשות פתרונות מקומיים ורצוי נגישים בארץ. ובמקרה כזה אני ממליצה על מחיר של בערך 50 ש"ח לבסיס ובקטגורייה הזאת יש שני בסיסים שהשתמשתי בהם כבר מספר פעמים והייתי מאוד מרוצה: מחזק ציפורניים של Life, הכנות רוקחיות מיוחדות (כן זה בדיוק מה שכתוב על התווית), אותו לא תמצאו על המדף  אלא מאחורי הדלפק בבית המרקחת בסופר פארם (צריך לגשת ולבקש, זה בסיס שהם מכינים בעצמם).  הבסיס השני הוא כזה שתמצאו על המדף ולעיתים קרובות במבצע (עד כה לא ראיתי אותו במחיר נמוך יותר מ50 ש"ח) של Sally Hansen והוא Diamond Strength.

שלישית, נושא חשוב שרצוי לדעת כבר מההתחלה – איכות לעומת מחיר הלק. יש הרבה מאוד חברות לקים תחת השמש והמחירים נעים בין 3 ש"ח (כן, ראיתי לק במחיר הזה פעם) לבין עשרות אלפי שקלים ושאלה חשובה מבחינת כל מי שמורחת לק היא כמה זמן הוא יחזיק מעמד (ביחס למחיר ששולם עליו). נכון שהצבע חשוב והאפקט חשוב אבל בסופו של יום כשאתן מתלבטות מה למרוח אתן רוצות להאמין שהלק יחזיק מעמד יותר משתי דקות. וכאן לצערי הרב חשוב להבין שאין מדע מדויק, נכון הנחת המוצא היא שחברה שנחשבת איכותית כמו Opi תייצר לק שיחזיק מעמד כמה ימים טובים אבל זה כבר הוכח שזה לא בהכרח נכון. יש בנות שקונות לק ב5 ש"ח והוא מחזיק להן מעמד יותר מאשר לקים שאני קונה ב50 ש"ח כל העניין הוא בדיקה אישית של מה עובד בשבילכן ומה לא. עם זאת חשוב לזכור שבכל זאת לקים של חברות כמו Opi, Essie, Nubar הוכחו כאיכותיים יותר גם בצורה אמפירית, יש יותר בנות שהלקים של החברות הללו מחזיקים עליהן מעמד לאורך זמן מאשר בנות שמצליחות לעבוד טוב עם לקים ממש פשוטים. אז אם יש לכן את הממון נסו כמה לקים של החברות הנ"ל (ויש עוד ברמתן) כדי לראות מה הכי מתאים לכן ואל תעצרו בחברה אחת אלא תבדקו כמה כדי שתהיה לכן אפשרות בחירה בעתיד כשתחפשו צבע או גוון ספציפיים. אם אין לכן את הממון או את הרצון לבזבז את הממון תבחרו קטגוריית מחיר ותבדקו כמה חברות לקים בקטגוריה הזאת, עד שתמצאו חברה שהלקים שלה עובדים טוב בשבילכן (לקים איכותיים אבל זולים יותר משל Opi תוכלו למצוא אצל Rimmel ואצל China Glaze).

רביעית, תפסיקו להתעלל בציפורניים שלכן. לאנשים רבים יש הרגלים של כסיסת ציפורניים, קילוף ציפורניים ואצל בנות רבות הורדה של חתיכות לק בקילוף. אז לידיעתכן כל הנ"ל פוגעים בציפורניים שלכן גורמים להן להיות קצרות ובעיקר דקות. אז גם אם חשבתן שלהוריד חתיכה של הלק בקילוף זה כיף/לא פוגע בציפורניים שלכן, נסו להמנע מזה כי זה רק מחליש אותן.

חמישית, בתשובה לשאלה הניצחית של איך מורחים לק עם היד הלא דומיננטית יש לי רק תשובה אחת: לאט ובזהירות. אין לזה פיתרון קסום אבל אתן תתרגלו לזה עם הזמן. הטריק היחידי שיש לי זה שלחלק מהבנות נוח יותר לסובב את היד שמורחים עליה את הלק פנימה לכיוון של הגוף ואז למרוח אותו פנימה ולא החוצה.

לסיכום, אם אתן מתחילות היום – תקנו בסיס, 2-3 לקים בצבעים שמפתים אתכן, רצוי גם טופ ותתחילו!

נעשה בעזרת לק שחור,לבן ושני סטריפרים - שחור ולבן

נעשה בעזרת לק שחור,לבן ושני סטריפרים – שחור ולבן

עד כאן העובדות הראשוניות, אבל הייתי כבר בשוונג והחלטתי לכתוב גם כמה טיפים על נושאים שעולים כמעט תמיד בשיחות …

טיפ על טופ. אם אתן זוכרות אמרתי לפני כמה מאות מילים שטופ הוא לא פריט חובה, ואני עדיין חושבת ככה אבל אם אתן יכולות תשתמשו בטופ. מה שחשוב להבין לגביי הטופ זה שהוא לא מייבש בשניה את הלק. אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל בנות זאת ההתקלות עם הכרית בלילה. אתן מורחות לק, נותנות לו להתייבש,  הולכות לישון ואז קמות בבוקר ויש לכן מעין הדפס של הכרית על הציפורניים שהיו אמורות להיות יבשות. זה קורה, הפתרון הפשוט זה כמובן למרוח את הלק כמה שעות לפני השינה, אבל במידה וזה לא קורה אני ממליצה להשתמש בטופ שהתכונה העיקרית שלו זה שהוא מייבש את הלק במהירות – לא שסתם יש עליו פרסומת של איכות נהדרת וייבוש מהיר, אלא שזאת התכונה הבולטת שלהם (כמעט לכל חברה גדולה יש אחד כזה), למשל ברגע זה אני משתמשת ב Rapid dry של Opi , אבל יש עוד הרבה טופים בסגנון. עוד משהו חשוב בנושא, זה הטופ המאט – הוא שומר על הלק הרבה פחות טוב מהטופים הרגילים. הוא אומנם מספק אפקט מגניב אבל הצבע על הציפורניים נשחק מהר יותר, לגבי היכולת שלו לעמוד אל מול הכרית – תלוי בטופ ותלוי בכמות הצבע ששמתן על הציפורן.

עוד נקודה שחשוב לדבר עליה זה המניקורים המושקעים והנייל ארט. אם מה שגרם לכן לקרוא את הפוסט הזה, זה מניקור מגניב שראיתן אצל מישהי אז אתן לבטח כבר בחצי הדרך לקנות מכחולים, מנקדים וסטריפרים בכמות שתספיק בשביל לפתוח סדנה ביתית למניקור. אז תעצרו דקה ותחשבו פעמיים כי זה מסוג הציוד שמתצטבר לאורך זמן ככל שאתן לומדות להשתמש בו. בשלב הראשון בשביל להשיג אפקט ממש מגניב (סמכו עליי!) תקנו בקבוק אחד של לק מאט ותמרחו אותו על כל מיני לקים אחרים, על כל משטח הציפורן או בדוגמאות שונות (נגיד חצי ציפורן מאט וחצי בלי). גם כאן יש לי המלצה לחברה בארץ – Chic ולחברה בחו"ל – Rimmel. זה יספיק לכן לשלב הראשון, זאת לא הוצאה גדולה כמו הרבה סוגי מכחולים וזה משהו שישמש אתכן תמיד. בשלב השני תוכלו לקנות כמה סטריפרים בצבעים בסיסיים (נגיד שחור ולבן) ולהתחיל לשחק עם נייל ארט בסגנון של המניקור שמלווה את הפוסט הזה.

וסעיף אחרון חביב ולא פחות חשוב מכל מה שקדם לו – אל תתנו לי או לאף אחת אחרת להפחיד אתכן. אם אתן מרגישות לא בנוח עם משהו שאתן עושות – תפסיקו, אם אתן לא מבינות את אחד השלבים – תשאלו (אותי, את המניקוריסטית שלכן, חברה או כל בלוגרית בעולם ) והכי חשוב אם משהו לא מצליח לכן – אל תתייאשו, נסו לגשת לנושא מכיוון אחר ואני בטוחה שתצליחו.

לפעמים לא צריך המון צבעים בשביל לעשות מניקור מיוחד

לפעמים לא צריך המון צבעים בשביל לעשות מניקור מיוחד

שלכן,

החברה הדמיונית

שלום לכן גבירותיי, אם תזכרו לפני זמן מה התחלנו סדרה של פוסטים בנושא שגרת טיפוח בסיסית עם פוסטים על בסיס וטופ, פצירות ואצ...

Read More »

כל מה שרציתן לדעת על הסרת לק

שלום, יקירות!

בעקבות מוצר חדש שקניתי היום וממנו התלהבתי מאוד, החלטתי שהגיע הזמן שנדבר ברצינות על מה שקורה אחרי מריחת הלק – ההסרה שלו.

נגעתי בנושא קצת בפוסט "כל מה שרציתן לדעת" הקודם בו דיברתי על ההבדלים בין מסיר לק שכולל אציטון וכזה שלא, אבל היום רציתי להרחיב על שיטות שונות לשימוש במסיר הלק שלכן, בין אם הוא כולל או לא כולל אציטון.

נתחיל מהבסיס. כפי שציינתי בפוסט הקודם שעסק בנושא, גם אם אתן משתמשות במסיר לק עם אציטון (לשיקולים האם להשתמש בנטול אציטון או לא – מומלץ להציץ בפוסט המדובר), עדיף להשתמש במסירים המדוללים שכוללים ויטמינים ומינרלים שיעשו טוב לציפורניים שלכן, ולא באציטון טהור.

דרך השימוש הנפוצה באציטון היא, כמובן, צמר גפן. חלקכן כנראה גם מכירות את הרעיון של "פדים קוסמטיים", צמר גפן שמגיע בצורה נוחה לשימוש, עיגולים דקים כאלו. אבל האם שמתן לב להבדלים בין החברות? אצל חלק מהחברות, במקום צמר גפן ותו לא (כפי שאתן רואות מימין), מדובר בצמר גפן עם תיפורים שהופכים אותו לנוח יותר לשימוש (כפי שאתן רואות משמאל)- הוא לא משאיר אחריו "שערות" וצורתו לא "מתעקמת" כפי שקורה לעתים בעת שימוש בצמר גפן שפשוט נחתך לצורת עיגולים כאלה. נתקלתי בפדים קוסמטיים עם התיפורים האלו בארץ אצל חברת ביוטיקייר, אם כי ברור לי שזה קיים גם אצל חברות אחרות. אתן מוזמנות להציע בתגובות חברות או חנויות אחרות עם מוצרים טובים כאלה.

טיפ חשוב: לא משנה באיזה סוג של צמר גפן אתן משתמשות, שימו לב שאתן עושות את הפעולה הנכונה. יש שתי שיטות נכונות, ואחת לא נכונה.

הלא נכונה: שפשוף מעלה ומטה של הצמר גפן הספוג במסיר לק. מהר מאוד תבינו למה זו שיטה לא נכונה: כי העור שמעל הציפורן, בטווח של כמה מילימטרים עד כמה סנטימטרים טובים, יתמלא בצבע של הלק. רוצות אצבע כחולה/סגולה/חומה? זו הדרך. אם אכן עשיתן את זה, הדרך להוריד את הצבע מהאצבע היא פשוט לקחת חתיכה נקייה של צמר גפן, להרטיב במסיר לק, ולעבור איתו על האצבע ולנקות את שאריות הלק. אבל לא יותר פשוט לוותר על זה?

השיטה הנכונה אך מתסכלת: שפשוף של הלק כלפי מטה בלבד, שוב ושוב, עד שירד. אין פה תוצאה שלילית – זה לא פוגע בציפורן, מלכלך אתכן, או כל דבר כזה – זה סתם מייאש.

השיטה היעילה ביותר, לפחות לדעת כותבת שורות אלה: שיטת ההשריה, או מה שנקרא באנגלית the foil method. איך עושים את זה? מרטיבים את הצמר גפן, מצמידים אותו לציפורן, ממתינים 10 שניות, ורק אז מבצעים את תנועת ה"משיכה" של הצמר גפן כלפי מטה, רצוי תוך הפעלת לחץ קל על צמר הגפן. אם מסיר הלק שלכן כולל אציטון, זה יכול להסיר את הלק ב"שפשוף" אחד או שניים (!). השיטה הזו מומלצת במיוחד כשמדובר בלקים בעייתיים להסרה כמו לקים שכוללים גליטר. אז אפשר אפילו להשאיר את צמר הגפן צמוד לציפורן למשך דקה – מה שאולי נשמע כמו בזבוז זמן, אבל חוסך את השפשוף הלוך ושוב והלוך ושוב.

עוד שימוש חשוב במסיר לק הוא התיקונים הקטנים כשאתן מורחות בטעות לק על הבשר או על חלקים בציפורן שתכננתן להותיר חלקים. הפתרון הביתי הפשוט לכך הוא, כמובן, מקלות אוזניים, אבל יש לזה גם פתרון "מקצועי" – עטים להסרת לק כמו זה שבתמונה. העטים הללו נמכרים תמורת שקלים בודדים בחנויות הקוסמטיקה הזולות (או עשרות שקלים אצל הקוסמטיקאיות, כמובן), וכוללים בד"כ ראשים מתחלפים אותם יש להספיג במסיר לק ואז ניתן להשתמש בהם לתיקונים עדינים. למי שלא מצליחות למרוח ישר כפי שהיו רוצות למרוח, העטים הללו יכולים להיות יעילים מאוד.

אם הייתן פעם אצל מניקוריסטית מקצועית, סביר להניח שנתקלתן במשהו כזה: משאבה של מסיר לק. היתרון שלה ברור: היא מצמצמת משמעותית את הסיכוי לנזילות לק ומאפשרת לכן לעבוד עם מסיר הלק ביתר קלות. ביוטיקייר מוכרים משאבה כזו ריקה ולא ממותגת בפחות מ-5 ש"ח, בעוד שלייף מוכרים אותה מלאה במסיר לק ללא אציטון תמורת 23 ש"ח (לפני הנחות ומבצעים). המשאבה של ביוטיקייר שקניתי לא עבדה, באופן מוזר, אבל זו שאמא שלי קנתה עובדת נהדר כבר כמה חודשים, אז אולי סתם היה לי מזל רע. כך או כך, שני המוצרים יכולים להיות – אם אתן רוצות, כמובן – רב פעמיים. פגשתי בחורות שקונות את המוצר של לייף שוב ושוב. אני מעדיפה פשוט למלא את המשאבה שלהם במסיר לק כזה או אחר לפי בחירתי. תעשו את חישוב העלות ותועלת שלכן ותחליטו מה נוח לכן. בכל מקרה, אל תשכחו שאם המסיר לק לא חזק מספיק עבורכן, לאור זה שהוא ללא אציטון, אתן תמיד יכולות לפתוח את ההברגה ולשפוך פנימה מעט אציטון (או הרבה אציטון, לפי הצורך) וליצור מוצר חזק יותר.

 

וזה המוצר החדש שקניתי והעלה את כל הנושא הזה מבחינתי – מעין צנצנת המכילה, בעצם, ספוג חתוך באמצעו, שספוג במסיר לק. זה מוצר ותיק למדי בקרב מניקוריסטיות שונות – סבתא שלי טוענת שנתקלה בו כבר לפני לפחות עשור – אבל לא היה זמין עד עכשיו בחנויות, ככל שראיתי. הרעיון הוא להכניס את האצבע פנימה (אל החור שבספוג, בעצם), לסובב אותה מעט עם ונגד כיוון השעון וגם למעלה ולמטה אם צריך, ולשלוף את הציפורן מהספוג נקייה מלק ללא שום מאמץ. לא עוד כתמים על העור בצבע הלק, לא עוד שפשוף חוזר ונשנה. עוד לא ניסיתי את זה על לק קשה להסרה (לדוגמא, גליטר), אבל ללקים הפשוטים, זה חוסך את כל ההתעסקות עם מסיר לק, צמר גפן וכו'. זה לא מוצר חדש באופן כללי – סבתא שלי טוענת שנתקלה בו אצל מניקוריסטית כבר לפני עשור, וראיתי אותו כבר לפני כמה שנים בחנויות Sephora בחו"ל, אבל זו הפעם הראשונה שהוא נמכר בישראל בשיווק המוני – במקרה זה בסופר פארם, תחת מותג לייף תמורת 20 ש"ח (וזה הזמן להזכיר שהמוצר הזה, כמו כל המוצרים שהוזכרו בפוסט, לא ניתן לי במתנה או משהו כזה – קניתי אותו מכספי שלי, ואני משבחת אותו פשוט כי אני חושבת שהוא טוב, ואני רוצה שגם אתן תהנו). לפי מה שקראתי אצל בלוגריות שהשתמשו במוצר המקביל של ספורה ואחרות, מסיר הלק שבספוג מתנדף, אבל בדיוק כמו במשאבה – אפשר לשפוך פנימה מעט מסיר לק ולחדש את המוצר. כנראה שזה לא יחזיק מעמד לאורך שנים, מאחר ובסופו של דבר הספוג יתפורר או יתלכלך יתר על המידה, אבל לתקופה מוגבלת זה פתרון נהדר, בעיני. החיסרון היחיד שלו זה שהוא לא כל כך יעיל להסרת לק מבהונות הרגליים. אבל לאור זה שמניקור אני עושה פעם-פעמיים בשבוע ואילו פדיקור פעם-פעמיים בחודש, מבחינתי המוצר הזה עדיין שימושי מאוד.

מה השיטה החביבה עליכן להסרת לק? איזה עוד טריקים וטיפים אתן מכירות? ניסיתן את מוצר ההסרה ע"י ספוג? מה דעתכן עליו?

עד הפעם הבאה…

שלום, יקירות! בעקבות מוצר חדש שקניתי היום וממנו התלהבתי מאוד, החלטתי שהגיע הזמן שנדבר ברצינות על מה שקורה אחרי מריחת הלק...

Read More »

איזה לקים מחמיאים לעור כהה?

שלום יקירותי!

לפני אי אלו חודשים, פנתה אלינו אחת הקוראות וביקשה שנכתוב פוסט על לקים שמתאימים לגווני עור כהים. התכוונו לעשות את זה, תכננו לעשות את זה, ואיכשהו זה נפל בין הכיסאות ולא קרה אף פעם, כי מה לעשות שגוון עור כהה זה לא משהו שיש לי או לחברה הדמיונית, וזה דורש הזעקת חברות לצורך העניין. אז לאחרונה כשקיבלתי, בין השאר, כמה לקים בהירים מאוד מאסי, החלטתי שהגיע הזמן לעשות את מה שביקשה אותה קוראת, וגררתי אל ביתי את חברתי הטובה שני. להלן התוצאות.

אבל רגע לפני התוצאות, אזהרה: זה לא פוסט של "מה מותר ואסור למרוח על עור כהה". זה אך ורק פוסט שמסביר איזה גוונים יחמיאו לגווני עור כהים. זה לא אומר שבעלות עור כהה צריכות לדבוק בגוונים הללו בלבד. המניקור הטוב ביותר בעולם, כפי שאני אומרת שוב ושוב, הוא מניקור שגורם לך לחייך. אם לק שלא מחמיא לגוון העור שלך הוא מה שמתחשק לך למרוח ומה שיגרום לך לחייך – אל תשימי קצוץ עלי או על אף אחת אחרת. מה שכיף לך צריך לבוא קודם. אני עושה את זה לא מעט בעצמי כשאני מורחת גוונים שבפירוש "אסור" למרוח לבעלות עור בהיר, אבל בא לי, אז כן. לכן, בבקשה מכן, קחו את הפוסט הזה כהמלצות כלליות ככל היותר, ולא כחוקים בל יעברו. החוק היחיד שלא כדאי לעבור הוא החוק שצריך להיות לכן כיף.

ולגופו של עניין – כמו שתמיד ניסיתי להסביר, בדיוק כמו בביגוד, הצבעים שהכי מחמיאים לעור כהה הם צבעים בהירים, רצוי פסטליים. בתמונה הזו אתן רואות את Prelude to a Kiss של אורלי, לק ורוד פסטלי בהיר (לא, לא כתום, זו התאורה. אני מתנצלת, אבל לא שמתי לב בזמן שהתמונות יוצאות בגוון מוזר. תאלצו פשוט להאמין לי – זה ורוד), בשתי שכבות. הניגוד בין הורוד הבהיר (ולמעשה הנקודה הזו תקפה גם אם מדובר היה בלק כתום בהיר באמת) לבין העור הכהה יוצר מראה שמצד אחד מעודן, ומצד שני בולט. זה הרבה יותר מחמיא, בעיני, מהלק האדום שנחשב לקלאסי לבעלות עור בהיר – בשילוב עם עור כהה הלק האדום ייצור מראה עם פחות קלאסה, יותר זול. שוב, אין בכך כדי לומר שאסור לבעלות עור כהה למרוח לק אדום, כמובן, אלא רק שזה יחמיא להן פחות. אם אתן חובבות אדום שכן מחפשות גוון אדום שיחמיא לכן, נסו ללכת על גוונים עזים יותר של אדום, לכיוון הניאוני או הורוד. זה בדרך כלל עובד טוב יותר.

הצבע האהוב על הדוגמנית שלנו ליום זה הוא סגול, לכן היא שמחה מאוד לגלות את Lilacism, מס' 37 מבית אסי. בשתי שכבות ציפורניה של שני זכו לכיסוי מעולה של לק הלילך הבהיר הזה. תחשבו על סגול כהה, אולי מטאלי, על עור בהיר? זה כמו תמונת תשליל, בדיוק ההפך, וזה מקסים בעיני. כנראה שגם בעיניה, כי היא איימה לחזור ולקבל את המניקור הזה בהזדמנות אחרת כולל פסים בסגול כהה כדי שיהיה מעניין יותר.

לבעלות עור כהה חובבות לקי כלה אפשר להציע את Limo Scene מס' 8 של אסי, שהוא לבן קרמי שקוף שנראה בתמונה מעט חום יותר מבמציאות. בשתי שכבות הוא בעיקר נתן מראה פרנץ' לציפורניים, ובפעם הבאה ייתכן בהחלט שנשתמש בו למטרת פרנץ' מניקור חביב. בעוד שלבעלות גוון עור בהיר לק לבנבן כזה יכול לשוות בעיקר מראה חיוור וכבוי, את גוון העור הכהה הוא דווקא עורר לחיים – בתנאי שלק שקוף מסוג זה מקובל עליכן, כמובן.

ואחרון חביב לפעם זו, הצבע ששום סקירה בבלוג הזה לא תהיה שלמה בלעדיו – מנטה. במקרה הזה מדובר במנטה פסטלית בהירה מאוד, בדמות Jealous, Much? של אורלי. הוא מעט בהיר יותר משנראה בתמונה, אבל גם כשמדובר בגוון שנראה בתמונה, שנראה כמו גרסה מעט ירוקה יותר של For Audrey, אתן יכולות כבר להבין לבד כמה שהוא מושך תשומת לב אך נעים למראה, בו זמנית. בעיני, פסטלים, ניאונים ושאר צבעים בהירים הם תחומים בהם אני צריכה לברור בקפידה כדי שהגוון לא יעשה אותי חיוורת והמבחר שלי מוגבל, ואילו שני יכולה לבחור בעיניים עצומות והדברים האלה פשוט יחמיאו לה, בין אם תרצה בכך או לא.

לסיכום, עור כהה אוהב גוונים בהירים שעשויים לגרום לעור בהיר להיראות חיוור ו"מת", בעוד שעור בהיר אוהב גוונים כהים שעשויים לגרום לעוד כהה להיראות רע למדי. אני מתעקשת להזכיר שכדאי למרוח רק מה שמתחשק לכן, לא משנה מה גוון עורכן, אבל אם חיפשתן להתאים – הלאה, אל עבר הצד ההפוך של פלטת הגוונים.

מה דעתכן?

שלום יקירותי! לפני אי אלו חודשים, פנתה אלינו אחת הקוראות וביקשה שנכתוב פוסט על לקים שמתאימים לגווני עור כהים. התכוונו לע...

Read More »